Sazba D56d

Sazba D56d je dvoutarifovou sazbou určenou domácnostem, které vytápějí tepelným čerpadlem instalovaným od 1. dubna 2005 do 1. dubna 2016. Ti, kteří používají teplené čerpadlo od dřívějšího data, mají sazbu D55d. Aktuální sazba pro tepelné čerpadlo je D57d.

V rámci sazby D56d je doba nízkého tarifu po dobu 22 hodin. Platí zde, že celková doba působení nízkého tarifu může být rozdělená do sedmi samostatných částí. Platí zároveň, že žádný úsek nesmí mít kratší dobu trvání než jednu hodinu. Naopak souvislá délka vysokého tarifu nesmí být delší než jednu hodinu denně.

Chcete-li získat tento tarif, musíte využívat pro vytápění tepelné čerpadlo kryjící alespoň 60% tepelných ztrát domu, jenž je vytápěný. Zároveň musíte zajistit technické blokování elektrického čerpadla v době, kdy platí vysoký tarif. Dokladem o splnění podmínek vám je revizní zpráva a protokol o instalaci tepelného čerpadla.

Chci levnější elektřinu
Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]

Od elektrikář

Nadšenec do elektřiny ve všech směrech. Absolvent elektrotechnické fakulty ČVUT. Každý den se snažím přinášet nové informace a poznatky o elektřině.

1 komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.