Sazba D45d

Sazba D45d se nejvíce vyplatí domácnostem, které doma topí přímotopem a zároveň ohřívají elektřinou i vodu. U sazby D45d je doba nízkého tarifu 20 hodin.

Celková doba platnosti nízkého tarifu může být rozdělená do sedmi časových úseků, přičemž délka žádného úseku nesmí být kratší než jedna hodina. Délka platnosti vysokého tarifu naopak jednu hodinu nesmí překročit.

Chcete-li získat sazbu D45d, je nutné splnit několik podmínek. Musíte mít především řádně instalované přímotopné elektrické spotřebiče pro vytápění domácnosti a musíte zajistit technické blokování elektrických spotřebičů po dobu platnosti vysokého tarifu.

Aby vám byla sazba D45d schválená, je rovněž nutné dosáhnout stavu, kdy součtový instalovaný příkon přímotopných elektrických spotřebičů má nejméně 40% příkonu, který odpovídá proudové hodnotě hlavního jističe před elektroměrem v odběrném místě. Splnění podmínek dokládáte revizní zprávou. Při vhodném využívání sazby D45d je možné ušetřit až 50% nákladů za elektrickou energii.

Chci levnější elektřinu
Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 1]

Od elektrikář

Nadšenec do elektřiny ve všech směrech. Absolvent elektrotechnické fakulty ČVUT. Každý den se snažím přinášet nové informace a poznatky o elektřině.

5 komentářů

  1. Dobrý den,
    mám sazbu D45d a potřebovala bych zjistit ČASY spínání nízkého tarifu. Pokouším se registrovat na moje pre, ale nejde to (jitka.holanova@email.cz). Všude je jen uvedeno, že nízký tarif je 20 hodin denně, ale časy spínání nikde.
    Děkuji
    Jitka Holanová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.