Sazba D57d

Distribuční sazba D57d je nejvhodnější pro elektrické vytápění domácnosti, konkrétně pro vytápění přímotopem, hybridním vytápěním nebo pro tepelné čerpadlo. Historicky bylo pro tepelné čerpadlo určena sazba D56d, která ale již není od 1. dubna 2016 pro nové zákazníky dostupná.

Sazba D57d je dvoutarifní, tzv. nízký tarif je dostupný nejméně po dobu 20 hodin denně.

Nárok na sazbu D57d získáte v případě, že v odběrném místě máte elektrické vytápění, přímotop, hybridní vytápění nebo tepelné čerpadlo.

Chci levnější elektřinu
Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 3.5]

Od elektrikář

Nadšenec do elektřiny ve všech směrech. Absolvent elektrotechnické fakulty ČVUT. Každý den se snažím přinášet nové informace a poznatky o elektřině.

2 komentáře

  1. Jak ale zjistím časový úsek odběru levnějšího tarifu? dalo by se to využívat k vytápění hlavně v této době, bohužel nevím, jak tuto dobu nalézt a moci ji využívat. Máme na dvojtarifní odběr i hodiny, ale kdy se přepínají nepoznám .Mohl by mi někdo moudrý poradit?Prosím na email, děkuji.

    1. tarif je jak pro hodiny, tak pro zařízení v domě signalizován signálem HDO. Ten je přiveden vyhraženým kabelem s napětím 230V. Uí přímo ovládat např. relé bojleru. U tepelných čerpadel se signál přivádá do řídící jednotky, který běh čerpadla blokuje v době vysokého tarif. Pauza bez topení je max 1h. Pak musí nízký tarf běžet zase nejméně 1h nebo více. Aby během hodiny vypnutí TČ nekledala v domě teplota, dává se za TČ akumulační nádrž, která poskytuje teplo do topení, když TČ stojí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.